A. Listem (0)

Teslimat Formu

İptal ve İade Politikası Formu’nun Cayma Hakkı maddesi kapsamında Alıcı, kullanılmayan, ambalajı bozulmamış, etiketi üzerinde ürünü kullanım klavuzu ve garanti belgesi ile birlikte,  teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir. Alıcının  iade istemini ve tutar iadesi talep ettiğini belirterek tarafımıza MNG Kargo ile ödemesi Satıcı tarafından yapılarak ürünü gönderdiği takdirde işlemiyapılacaktır. Ürün iade talebi üretici firmadan kaynaklı herhangi bir kusur, ayıp ya da yanlış ürün gönderiminden kaynaklanmıyor ise, ilk ürün gönderiminde Satıcı’nın ödemiş olduğu kargo bedeli ve iade esnasında var olabilecek her türlü kargo bedeli iade tutarından, düşülerek geriye kalan tutar, ödemenin geldiği usulde iade edilecektir.

Alıcı’nın iade edeceği ürünü MNG Kargo dışında herhangi bir kargo şirketi ile göndermesi halinde, iade kargo bedeli ve malın kargo sürecinde uğrayacağı hasardan Satıcı sorumlu değildir.

CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER

Mevzuat uyarınca Alıcı aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz:

Alıcı’nın istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde; Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmelerde; Alıcı tarafından ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması şartıyla maddi ortamda sunulan kitap, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmelerde ;Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmelerde; ve Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmelerde (hediye kartı, hediye çeki).

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin kapsamı dışında bırakılmış olan mal veya hizmetler (Satıcı’nın düzenli teslimatları ile Alıcı’nın meskenine teslim edilen gıda maddelerinin) bakımından cayma hakkı kullanılamayacaktır.

Ürün Satıcı’ya ulaştığı gün itibariyle iade işlemi, kredi kartları ile yapılan ödemelerde 1-3 iş günü içerisinde, debit (bankamatik) kartlar ile yapılan ödemelerde ise 7-14 iş günü içerisinde kart hesabına yansımaktadır.

Online satış ve mağaza stoklarının farklılığı sebebiyle ürünlerinizle ilgili mağazamızdan değişim ve iade işlemi yapılamamaktadır.